EDD2020: Dźwięki tradycji
19.09.2020

Serdecznie zapraszamy na wydarzenie, które idealnie wpisuje się w tematykę tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa! Karolina Cicha & Spółka w koncercie promującym płytę "TANY".„TANY” to dialog tradycji ze współczesnością łączący współczesne efekty dźwiękowe i taneczne gatunki muzyki etnicznej. Nowa płyta Karoliny Cichej & Spółki porywa i porusza. Artystka sięga do wartości poruszanych przez dawne pieśni, mówi w TANACH o kondycji człowieka XXI wieku.
___________________________________
Kim jest Karolina Cicha? Jest kompozytorką, wokalistką i multiinstrumentalistką – rozpoznawalną dzięki oryginalnej technice gry na kilku instrumentach jednocześnie. Jest laureatką GRAND PRIX i Nagrody Publiczności na Festiwalu Folkowym Polskiego Radia „Nowa Tradycja”. W 2015 roku znalazła się w oficjalnej selekcji na WOMEX – największym festiwalu World Music na świecie. Ze swą muzyką odwiedziła kilkadziesiąt festiwali w Europie, Azji i Ameryce.Jej droga twórcza rozpoczęła się od koncertów solowych i teatru „Gardzienice”. W 2009 roku Cicha zaczęła swą przygodę z muzyką rockową: Wraz z utworem „Miłość bez jutra” znalazła się na płycie GAJCY! wydanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Od tego debiutu – podążając coraz bardziej w kierunku muzyki tradycyjnej i etnicznej – wydała kilka płyt, m.in. „Wieloma językami” (2013) poświęconą językom mniejszości narodowych województwa podlaskiego; „Jidyszland” (2015) poświęconą twórczości poetów żydowskich tworzących w języku jidysz; „Poland-Pakistan” (2016) – fusion z pieśniarzem quawwali Shafqatem Ali Khanem; „Płyta tatarska” (2017) – w której Cicha zagłębiła się w dziedzictwo muzyczne Tatarów polskich; „Jeden – wiele” (2018) – w której Cicha postanowiła spenetrować sakralne dziedzictwo swojego rodzinnego Podlasia. Jej najnowsza płyta „TANY” (2020) – to najbardziej taneczna z płyt Karoliny Cichej.Wystąpiła m.in. na festiwalach:
World Music Fest (USA); TFF Rudolstadt (Niemcy); FMM Sines Festival (Portugalia); Cheoyong Culture Festival (Korea Południowa); Music Mela (Pakistan); Isole che Parlano (Sardynia); Global Union (USA); Lotus Fest (USA); Gypsy Festival Drom (USA); Art Pole (Ukraina); Suklegos (Litwa); Folkbaltica (Niemcy/Dania); Ethnoport, Skrzyżowanie kultur (Polska); Euroradio Folk Festiwal (Szwecja); Kamianitza (Białoruś); Les Traversées Tatihou (Francja); Five Temples Festival (Hungary); Sibiu International Theatre Festival (Rumunia); LaMama Theatre (USA); Menuo Juodaragis (Litwa); Open Air (Polska); Jodphur Riff (Indie)