W słońcu malowane IV - wakacyjne, rodzinne plenery batikowe w Milanówku
16.07.2016

Latem tego roku znów zorganizujemy plenery batikowe. Tym razem będziemy namawiać uczestników plenerów do wykonania dużych batików z użyciem wosku do izolowania kolorów, jak i metody wiązania i zamaczania tkanin w barwnikach.

Od 15 czerwca rozpoczęliśmy zapisy na plenery, są jeszcze wolne miejsca na wszystkie terminy. Kolejny raz złożyliśmy projekt w otwartym konkursie na realizację zadań publicznych w 2016 roku (zadanie III z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego oraz działalności na rzecz osób starszych) i przyznano nam z budżetu miasta Milanówka wnioskowaną dotację w wysokości 5 000,00 złotych – 23,44% wartości projektu (szacunkowa wartość projektu to 21 330,00 zł).

W ramach projektu przewidujemy przeprowadzenie trzech dwudniowych plenerów.

Oto terminy:
16-17 lipca
23-24 lipca
6-7 sierpnia

Zajęcia zaczynać się będą zawsze o godz. 11.00 i kończyć o godz. 17.00. Tym razem będziemy namawiać uczestników plenerów do wykonania dużych batików z użyciem wosku do izolowania kolorów, jak i metody wiązania i zamaczania tkanin w barwnikach. Ponieważ w tym roku nadal technika batiku króluje w modowych trendach (zwłaszcza dzianiny i bardzo cienkie batysty oraz szyfony dekorowane są batikami), to poprosimy uczestników o przyniesienie odzieży, którą będą mogli ozdobić zaprojektowanymi przez siebie wzorami.

Zwieńczeniem wspólnej, twórczej pracy będzie wystawa poplenerowa w trakcie obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa we wrześniu tego roku.
Aktualności dotyczące plenerów zamieszczamy jak zwykle na naszych profilach

FB: https://web.facebook.com/RazemdlaMilanowka/

https://web.facebook.com/Wsloncumalowanebatiki/

Pytania i zgłoszenia będzie można kierować na adres stowarzyszenie@razemdlamilanowka.org lub do p. Olgi Cieślak telefonicznie pod nr 790 680 408 w godzinach: 16.00-19.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej, twórczej pracy.

Stowarzyszenie Razem dla Milanówka