Olga Bukowska - Wernisaż malarstwa
15.04.2016

15 kwietnia w Galerii Matulka przy ulicy Piłsudskiego 30 w Milanówku odbędzie się wernisaż malarstwa Olgi Bukowskiej.

Olga Bukowska urodziła się w Kijowie, w znanej i cenionej rodzinie artystycznej. Podkreśla, że ciągle eksperymentuje. Jej artystyczna droga wiedzie przez różne techniki, style, zasady podejścia do malarstwa i sztuki w ogóle. Kocha muzykę, taniec i naturę. 

Jej inspiracje oscylują wokół kultury wschodnio- i zachodnioeuropejskiej, a kontemplując prace Olgi widać wyraźnie różną tematykę, nie tyle wynikającą z problematyki przez siebie podejmowanej, co przede wszystkim z różnych momentów z życia człowieka. Bowiem to człowiek jest podstawowym studium Olgi. 

Młoda malarka, studentka Uniwersytetu Rzeszowskiego ma też w swoim dorobku kilka dużych wystaw w Warszawie. Jednym z najważniejszych jej sukcesów, jest założenie studia twórczego dla dzieci i dorosłych „Imaginarium Arts” w Londynie. Działa również charytatywnie. Pomaga podopiecznym domu dziecka w Rakszawie. 

- Olga Bukowska, pomimo swojego młodego wieku, jest aktywnie działającą artystką o wyrazistej, twórczej osobowości, a także inicjatorką artystycznych projektów w zakresie sztuk pięknych, działań parateatralnych i muzyki - również o charakterze edukacyjnym - w Polsce i zagranicą - zwraca uwagę prof. Marek A. Olszyński z Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, na którym studiuje młoda malarka.

Na wernisażu odbędzie się aukcja obrazu Olgi Bukowskiej na rzecz podopiecznych domu dziecka w Rakszawie. Gorąco zapraszamy do wzięcia udziału i pomocy dzieciom!