Milanowskie kino na leżaku
09.07.2016

W każdą sobotę przez cały lipiec i sierpień 2016 zapraszamy na wakacyjne seanse filmowe. Kino na leżaku co tydzień na terenie basenu miejskiego przy ul. Sportowej 70b w Milanówku. Wstęp wolny!

Zachęcamy do zapoznania się z repertuarem Milanowskiego Kina na Leżaku 2016. Z uwagi na ograniczenia licencyjne nie podajemy tutułów filmów, a jedynie ich opisy – z pełnym harmonogramem można zapoznać się w Milanowskim Centrum Kultury oraz na terenie basenu.

 • 9 lipca, godz. 21:00
  Amerykański film fabularny z 1984 roku w reżyserii Miloša Formana
  Autor sztuki, Shaffer i Forman nazywają swój film "fantazją zainspirowaną życiem i tajemniczą śmiercią Mozarta". Jest to dramat, który rozegrał się pomiędzy Wolfgangiem Amadeuszem Mozartem, jednym z najsłynniejszych twórców muzyki, a Włochem Antonio Salierim, nadwornym kompozytorem cesarza Austrii, Józefa II. Długo oczekiwany przez Salieriego sukces - zaszczytna funkcja nadwornego muzyka - zostaje przyćmiony. Na dworze cesarskim pojawia się intruz: młody, utalentowany i już słynny kompozytor, u którego cesarz zamawia nową operę.
 • 16 lipca, godz. 21:00
  Film science fiction z 2009 roku, scenariusz i reżyseria: Jaco Van Dormael
  Nemo Nobody prowadzi spokojne życie u boku żony i trójki dzieci. Pewnego dnia budzi się jednak w 2092 roku. Ma 120 lat i jest najstarszą istotą żyjącą wówczas na Ziemi. W dodatku jako jedyny jest śmiertelny, ponieważ współcześni ludzie nie umierają. Mężczyzna nie przejmuje się tym. Jego największym marzeniem jest dowiedzenie się, czy godnie przeżył swoje życie, czy kochał swoją żonę i czy odpowiednio traktował swoje dzieci. Odnalezienie odpowiedzi na te pytania staje się jego głównym celem życiowym.
 • 23 lipca, godz. 21:00
  Film z 2015 roku, scenariusz i reżyseria: Michael Almereyda
  Film rekonstruuje słynny eksperyment z dziedziny psychologii społecznej, przeprowadzony przez Stanleya Milgrama w 1961 roku. Badanie miało na celu przetestowanie posłuszeństwa wobec autorytetu.
 • 30 lipca, godz. 21:00
  Amerykański film z gatunku fantastyki naukowej z 2015 roku w reżyserii Ridleya Scotta. Film powstał na podstawie powieści Andy’ego Weira „Marsjanin”
  Film opowiada o uwięzionym na Marsie astronaucie (Matt Damon), który walczy o przetrwanie. Straszliwa burza piaskowa sprawia, że marsjańska ekspedycja, w której skład wchodzi Mark Watney, musi ratować się ucieczką z Czerwonej Planety. Kiedy ciężko ranny Mark odzyskuje przytomność, stwierdza, że został na Marsie sam w zdewastowanym przez wichurę obozie, z minimalnymi zapasami powietrza i żywności, a na dodatek bez łączności z Ziemią. Co gorsza, zarówno pozostali członkowie ekspedycji, jak i sztab w Houston uważają go za martwego, nikt więc nie zorganizuje wyprawy ratunkowej; zresztą, nawet gdyby wyruszyli po niego niemal natychmiast, dotarliby na Marsa długo po tym, jak zabraknie mu powietrza, wody i żywności. Czyżby to był koniec? Nic z tego. Mark rozpoczyna heroiczną walkę o przetrwanie, w której równie ważną rolę co naukowa wiedza, zdolności techniczne i pomysłowość odgrywają niezłomna determinacja i umiejętność zachowania dystansu wobec siebie i świata, który nie zawsze gra fair…
 • 6 sierpnia, godz. 20:30
  Amerykańsko-brytyjski film fantastyczno-naukowy w reżyserii Christophera Nolana z 2014 roku
  Historia grupy badaczy, którzy dzięki nowo odkrytemu tunelowi czasoprzestrzennemu pokonują granice do tej pory przekraczające ludzkie możliwości podróżowania w innym wymiarze. Film oparty jest na teorii naukowej opracowanej przez fizyka z Caltech Kipa Thorne'a.
 • 13 sierpnia, godz. 20:30
  Dramat psychologiczny z 2004 roku, scenariusz i reżyseria: Darren Aronofsky.
  Film składa się z trzech opowieści, których bohaterem jest ten sam człowiek. W pierwszej pojawia się on jako XVI- wieczny hiszpański konkwistador Tomas Creo (Hugh Jackman). Zakochany do szaleństwa w królowej, wyrusza z jej polecenia do amazońskiej dżungli w poszukiwaniu legendarnego Drzewa życia. Druga historia rozgrywa się współcześnie. Tym razem jej bohaterem jest naukowiec Tom Creo, próbujący zdobyć za wszelką cenę lekarstwa dla chorej na raka żony. Ostatnim wcieleniem mężczyzny jest astronauta Tom żyjący w dalekiej przyszłości. Przemierza on galaktykę w nadziei na znalezienie odpowiedzi na pytanie: co byłoby, gdybym mógł żyć wiecznie i kochać tę samą kobietę?
 • 20 sierpnia, godz. 20:30
  Amerykański film science fiction z 2016 w reżyserii Tima Millera
  Ekranizacja jednego z najoryginalniejszych komiksów Marvel Comics. Wade Wilson (Ryan Reynolds) - niegdyś agent służb specjalnych, a obecnie najemnik - poddany zostaje nielegalnemu eksperymentowi, w wyniku którego nabywa niezwykłych mocy samouzdrawiania. Odtąd staje się znany jako "Deadpool" i wyposażony w nowe zdolności oraz czarne poczucie humoru wyrusza z misją wymierzenia sprawiedliwości człowiekowi, który niemal zniszczył mu życie.
 • 27 sierpnia, godz. 20:30
  Film z 1998 roku, scenariusz i reżyseria: Giuseppe Tornatore
  Jest rok 1900, na pokładzie ogromnego liniowca pływającego stałą trasą z Anglii do Stanów palacz kotłowy znajduje porzuconego noworodka. Dziecku z racji fin de siecle daje imię 1900. Z dziecka żyjącego tylko na statku wyrasta geniusz-samouk fortepianu, obdarzony absolutnym słuchem. Staję się atrakcją statku. Jest szczęśliwym człowiekiem a jednym małym ale... nigdy nie postawił swojej stopy na stałym lądzie...