Stowarzyszenie

Stowarzyszenie Jedwabnictwa Milanowskiego powstało w 2014 roku, jak wszystko w naszym mieście w scenerii ogrodowej. Honorata Kuraszkiewicz, spiritus movens całego przedsięwzięcia, początkowo zaraziła swym optymizmem kilka osób by ostatecznie w trakcie wydarzenia Otwarte Ogrody 2015 przyciągnąć uwagę ponad 500 sympatyków powstania Muzeum Jedwabnictwa Milanowskiego, którzy poparli ideę jego utworzenia. Dziś współpracuje z nami kilkadziesiąt osób poświęcając swój czas, doświadczenie i niezwykłe umiejętności. Członkowie Założyciele nie kryją satysfakcji, że udało się stworzyć zespół łączący kilka pokoleń fantastycznych i pozytywnych współpracowników.

Przechowanie tradycji, upowszechnianie wiedzy, edukacja, gromadzenie rozproszonych pamiątek i dziesiątki innych pomysłów związanych z historią jedwabiu milanowskiego cisnęły się nam na usta w trakcie burzliwych debat gromadzących miłośników naszego skarbu milanowskiego jakim jest JEDWAB. Ze spotkań i wspólnych debat powstały konkretne plany projektów, nad którymi już pracujemy, wkładając w nie nasze serca i godziny pracy: chcemy zdigitalizować dokumentację zdjęciową oraz filmy związane z milanowskim jedwabiem, zapraszamy specjalistów do tworzenia wirtualnych wystaw w naszym Muzeum Jedwabnictwa Milanowskiego oraz dokumentujemy wspomnienia i pamiątki, które pozostały i świadczą o wyjątkowej wartości jedwabiu jako dziedzictwa naszego miasta.

Od początku działania naszego stowarzyszenia towarzyszy nam dobra energia i poczucie, że bierzemy udział w czymś wyjątkowym, pięknym i wyjątkowo potrzebnym.

Jeśli chcesz zostać członkiem Stowarzyszenia Jedwabnictwa Milanowskiego, zapraszamy do współpracy.