Daria Selka Bonna

 

   Urodziła się w 1972 roku w Gdańsku.
Artysta plastyk, ilustratorka, pedagog. Uczestniczka wielu wystaw i  projektów promujących miasto Gdańsk, w tym  akcji społecznych organizowanych przez Marię Borkowską Flisek dla miasta Gdańska. Autorka ilustracji do książek dla dzieci.  

Członek Związku Polskich Artystów Plastyków. W swoim dorobku artystycznym ma ponad 40 wystaw indywidualnych i zbiorowych. W 2005 roku otrzymała stypendium kulturalne Miasta Gdańska.
W 2013 zakwalifikowała się do konkursu VI Międzynarodowego Biennale Pasteli w Nowym Sączu i wydała książeczkę dla dzieci Pica Tika. 

W zainteresowaniach plastyczki znajduje się arteterapia czyli leczenie proprzez sztukę, które artystka wykorzystuje w sztuce i  sferze terapeutycznej. Prowadziła kursy dokształtałcające dla nauczycieli z przedmiotu "Terapia plastyką". Od 2010 roku mieszka w Milanówku. Wspólpracuje z Milanowskim Centrum Kultury opiekując się Miejską Galerią Sztuki "Matulka", organizując w niej wystawy.

Pasją artystki odkąd zamieszkała w "Mieście Ogrodzie" są ptaki. W okresie lęgowym angażuje się w pomoc przy wychowywaniu znalezionych przez mieszkańców Milanówka piskląt i podlotów. Wychowała do tej pory osiem ptaków: srokę, sójkę, kawkę, sierpówkę, kosa, kapturkę i dwa gołębie grzywacze.

 

Zobacz również:

http://www.selka-bonna.com

https://www.facebook.com/daria.selkabonna